RÁDI VÁM UKLIDÍME +420 608 116 266 info@kmkuklid.cz

Čištění čalouněného nábytku a jeho impregnace

Metody níže uvedené se dají používat k čištění a impregnaci

 

  • Sedacích souprav a křesel
  • Starožitného nábytku
  • Čalouněných stěn
  • Taburetů, pohovek, postelí, čalouněných židlí a závěsů

Čištění čalouněného nábytku se provádí jak mokrou, tak i polosuchou cestou. U obou typů čištění se čas vyschnutí nábytku pohybuje kolem pěti hodin. Pokud je použita i impregnace, prodlouží se čas do úplného vyschnutí o dvě až tři hodiny. To znamená, že ošetřený nábytek je možno používat po sedmi až osmi hodinách po ukončení práce. Výhodou impregnace nábytku je skutečnost, že se do čalounění nevsákne žádná tekutina (třeba při rozlití nápoje). Impregnací ošetřené čalounění se také méně špiní.

Na čalouněný nábytek používáme vždy speciální chemii a pak podle typu čalounění a podle způsobu a síly znečištění volíme následující typy čištění:

  • Čisticí roztok je pod tlakem vpraven hluboko do vlákna čištěného materiálu, nečistota je rozpuštěna a následně vysávána do sběrné nádoby.
  • U méně znečištěných částí je použit polosuchý způsob čištění. Z přiměřeného množství čistícího prostředku se vytvoří pěna, která se nanese na čalounění a po rozpuštění nečistot se setře , případně vysaje, aby bylo čalounění úplně zbaveno pěny z čistícího prostředku.

Čistící prostředek vždy volíme podle konkrétního druhu čištěného čalouněného nábytku. Vhodné čisticí prostředky jsou biologicky odbouratelné, nemají nepříznivé účinky na zdraví člověka a nemají bělící účinky a díky tomu nezpůsobují zesvětlení čištěného materiálu.

Pravidelným čištěním a impregnací čalouněného nábytku se mnohonásobně prodlužuje jeho životnost.