RÁDI VÁM UKLIDÍME +420 608 116 266 info@kmkuklid.cz

Čištění koberců

Doporučená cesta na silně znečištěné koberce

Pod pojmem mokré čištění koberců rozumíme čištění koberců extrakční metodu. Používá se především na silně znečištěné koberce. Jedná se o čištění mokrou formou, kdy čisticí roztok je pod tlakem vpraven hluboko do vlákna čištěného materiálu, nečistota je rozpuštěna a následně vysávána do sběrné nádoby.

Čisticí roztok je tvořen přiměřeným množstvím čisticího prostředku, přímo určeného pro tuto metodu. Čisticí prostředek je vždy volen dle konkrétního druhu čištěného koberce. Vhodné čisticí prostředky jsou biologicky odbouratelné, nemají nepříznivé účinky na zdraví člověka a nemají bělící účinky a nezpůsobují tedy zesvětlení čištěnéhao materiálu.

  1. Čištění koberců mokrou cestou – extrakční:
    U silně znečištěných koberců je doporučeno. Předčištění jednokotoučovým strojem, (šamponováním), chemií určenou pro daný tip koberce a následné dočištění extraktorem.
  2. Čištění koberců suchou cestou:
    U běžně znečištěných koberců, je doporučeno, čištění koberců mořskými řasami, kukuřičnou směsí, nebo pilinami, napuštěnými speciální chemií pro odstranění špíny. Směs se rovnoměrně nanáší na čištěnou plochu a kartáčováním se špína nabaluje na jednotlivé částice určené směsi. Po jejím úplném vyschnutí se následně odsaje zbytek veškerých nečistot vysoce výkonným strojem s rotačním kartáčem metodou odsávání.
  3. Čištění koberců suchou pěnou:
    U běžně znečištěných koberců strojní čištění chemickým pěnovým přípravkem a následné odsání zbytku veškerých nečistot vysoce výkonným strojem metodou odsávání.

Čištění koberců – provádíme vysoce kvalitními a silnými stroji, které jsou na našem trhu vysoce ceněny.

Čisticí chemii – pro daný tip koberce a podle znečištění si mícháme chemii sami, tak abychom udrželi barevnou stabilitu daného koberce.